کارخانه بلبرینگ سازی تحت پوشش هیات حمایت از صنایع قرار گرفتسخاوت خیرخواه روز یکشنبه به ایرنا گفت: با پیگیری سازمان صنایع و معادن استان آذربایجان شرقی کارخانه بلبرینگ سازی به مدت 6 ماه تحت پوشش هیات حمایت از صنایع و زیر نظر مشاور وزیر اداره می‌شود.
وی ادامه داد: از محل ماده 8 قانون حمایت از صنایع 150 میلیارد ریال به عنوان تنخواه در اختیار هیات حمایت از صنایع قرار می گیرد تا حقوق معوقه کارکنان کارخانه بلبرینگ‌سازی پرداخت و مواد اولیه لازم برای ادامه فعالیت این واحد تولیدی تامین شود.
خیرخواه همچنین گفت: مجموعه بلبرینگ‌سازی در حوزه‌های فنی و حقوقی از جمله دیون کارخانه به بانک‌ها، مؤسسه های اعتباری، اشخاص حقیقی و حقوقی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی اظهارکرد: این کارخانه پس از 6 ماه اگر به سودآوری رسیده باشد با دریافت هزینه های صرف شده تحویل سهامدار می شود .
دبیر کارگروه رفع موانع تولید آذربایجان شرقی افزود: اگر سهامدار شرایط لازم و توان تامین هزینه های مربوطه را نداشته باشد شرکت تصرف و به سهامدار جدید واگذار می شود.
بر اساس این گزارش جمعی از کارکنان کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز دیروز و امروز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ۵ ماهه خود، مقابل ساختمان استانداری تجمع کرده و حل این مشکل را خواستار شدند.
کارخانه بلبرینگ‌سازی به عنوان یکی از واحدهای تولیدی تاثیر‌گذار در اشتغال و صنعت استان با وجود داشتن بازار مناسب برای تولیداتش به دلیل اهلیت نداشتن مدیرعامل و بدهی انباشته با مشکل مواجه شده است.
در این واحد تولیدی که با مساحت بیش از 14 هکتار در شهر تبریز واقع شده است، بلبرینگ و رولر برینگ‌های مخروطی براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) تولید می‌ شود.
آذربایجان شرقی دارای 4500 واحد تولیدی فعال است.
سال گذشته برای حل مشکلات واحدهای تولیدی استان در مجموع 11 هزار و 216 میلیارد ریال نقدینگی تزریق شد.
خبرنگار و انتشار: پرویز انصاری
3071انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید