کارشناسان : سیاست های ترامپ باعث تشدید آزمایش های هسته ای کره شمالی شده استبه گزارش ایرنا، باربارا لی لی که به عنوان یکی از کارشناسان شبه جزیره کره به این برنامه دعوت شده بود، با انتقاد از مواضع ترامپ درباره برنامه های موشکی پیونگ یانگ گفت: سیاست های باراک اوباما رئیس جمهوری سابق در قبال شبه جزیره کره منطقی تر بود و او تا حدودی توانست تنش ها را کنترل کند.
وی سیاست اوباما در قبال تحولات جهان را ستود و گفت: بهبود رابطه با کوبا و توافق هسته ای با ایران از دستاوردهای مهم دوره اوباما بود .
اما ریک سندروم سناتور سابق پنسیلوانیا با رد این دیدگاه گفت : سیاست های منفعلانه اوباما باعث شد تا جهان به شرایط کنونی برسد.
سندروم گفت : دولت اوباما همواره در قبال تحولات و تنش ها در نقاط مختلف جهان ضعیف عمل کرد و شرایط کنونی محصول همان سیاست شکست خورده است.
یکی دیگر از کارشناسان با تاکید بر اینکه، معتقد به چنین دیدگاهی نیست، گفت : ترامپ مدام در حال توئیت کردن های جنجالی است و نتیجه آن امروز در شبه جزیزه کره قابل رویت است، پیونگ یانگ در چند ماه خطرناک تر از 10 سال گذشته فعالیت های اتمی خود را دنبال می کند.
وی افزود : در دوره اوباما آزمایش های موشکی و اتمی کره شمالی کمتر بود و سیاست های هوشمندانه اوباما اجازه تشدید تنش ها مثل امروز که در حال خارج شدن از کنترل است، جلوگیری کرد.
کره شمالی صبح روز یکشنبه و ساعتی پس از نمایش یک بمب هیدروژنی با قدرت بسیار بالا انجام ششمین آزمایش هسته ای خود را تایید کرد. پیونگ یانگ با انتشار تصاویری رهبر این کشور را در حال بازدید از این بمب هیدورژنی نشان داد.
اروپام 1908**1144
مترجم : افشار دارابی* انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید