کاهش بدهی ادارات آذربایجان غربی به پیمانکاران از 4.8 به 2.7 میلیارد ریال



داود غفارپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بدهی ادارات آذربایجان غربی به پیمانکاران تا پیش از اختصاص اسناد خزانه چهار هزار و 820 میلیارد ریال بود که از این میزان 2 هزار و 790 میلیارد ریال در قالب بودجه سال 95 پرداخت شد.
وی با اشاره به اینکه اختصاص اسناد خزانه به ابتکار دولت برای مدیریت تامین اعتبار طرح های عمرانی در سراسر کشور صورت گرفته است، اضافه کرد: آذربایجان غربی در سال 95 توانست حداکثر اسناد خزانه را جذب و رتبه اول را در کل کشور کسب کند.
وی اظهار کرد: در سال 96 نیز افزون بر یکهزار و 220 میلیارد ریال اسناد خزانه به استان اختصاص می یابد که در صورت جذب 100 درصدی آن امکان کاهش بیش از پیش بدهی های ادارات به پیمانکاران فراهم می شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی همچنین از اجرای طرح ثبت اموال منقول و غیرمنقول دستگاه های اجرایی در استان خبر داد و بیان کرد: از ابتدای اجرای این طرح هفت هزار و 316 فقره اموال در استان به ثبت رسیده است.
غفارپور با تاکید بر اینکه این میزان حدود 50 درصد اموال ادارات استان را شامل می شود، افزود: سه هزار و 445 فقره اموال ثبت شده ادارات دولتی در آذربایجان غربی سنددار نیستند.
وی بیشترین اموال ثبت شده در آذربایجان غربی را مربوط به اداره کل آموزش و پرورش به خاطر مدارس متعدد در استان دانست و اضافه کرد: یکی از موارد مهم در این خصوص، وارد نشدن انفال تحت پوشش اداره کل منابع طبیعی بوده که در این باره نیز توافق هایی صورت گرفته است.
به گزارش ایرنا، پرداخت بدهی های ادارات به پیمانکاران از جمله مهمترین مشکلات دولت در حوزه اقتصادی بود که با همراهی سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی و اختصاص اسناد خزانه، اوراق سکوک و اوراق تسویه بخش مهمی از این مشکل برطرف شده است.
2093/3072
** خبرنگار: صابر چهرقانی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی



انتهای پیام /*










دیدگاهتان را بنویسید