کاهش رشد صنعت از 24 درصد به 12 درصد در استان یزد

رییس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: برای استان یزد کاهش رشد صنعت از 24 درصد به 12 درصد تا سال 1425 در نظر گرفته شده است .

به گزارش ایسنا، «سید ابوالفضل موسوی» در نشست شورای اداری شهرستان اشکذر با بیان این که با توجه به کمبود آب و مشکل آلایندگی برخی صنایع می بایست توسعه صنعت بر مبنای میزان مصرف آب و سازگاری آن با محیط زیست صورت گیرد، اظهار کرد: با توجه به وجود تکنولوژی جدید در راستای کاهش آلایندگی، واحدهای تولیدی و صنعتی آلاینده باید به سرعت برای رفع آلایندگی اقدام نمایند .

وی ادامه داد: هم اکنون حدود هفت درصد از آب مصرفی استان یزد در بخش صنعت با ایجاد بیش از یکصد هزار فرصت شغلی مصرف می شود و حدود 79 درصد منابع آب استان با اشتغالزایی برای 46 هزار نفر در بخش کشاورزی مصرف می شود که تعادل بخشی بین آب، صنعت، کشاورزی و اشتغال و توسعه صنایع کم آبخواه و پاک در استان یزد به ویژه در شهرستان اشکذر ضروری است .

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح جامع مسکن بر رفع مشکل مسکن در این شهرستان به ویژه در بخش خضرآباد و ضرورت پیگیری مطالبات مردمی در کار گروه ویژه تاکید کرد .

فرماندار اشکذر نیز با بیان اینکه برای این شهرستان در سال جاری 12 میلیارد تومان اعتبارات در نظر گرفته شده، خاطر نشان کرد: اعتبارات این شهرستان در سال جاری نسبت به سال گذشته 4 میلیارد و پانصد میلیون تومان افزایش یافته که در صورت پیگیری و جذب اعتبارات ملی می توان اقدام های موثری در جهت رفع مشکلات این شهرستان انجام داد .

محمدعلی شاه حسینی در خصوص برنامه ششم توسعه، کاهش درآمد را چالش جدی پیش روی شهرستان اشکذرعنوان کرد و هماهنگی و همکاری بیشتر دستگاه‌ها با فرمانداری و پرهیز از تعریف پروژه‌های جدید را خواستار شد .

وی مشکل عمده استان و شهرستان اشکذر را مقوله آب دانست و خاطر نشان کرد: در دولت تدبیر و امید عملیات اجرایی انتقال آب به برخی از روستاهای بخش خضرآباد با اعتبار 27 میلیارد تومان آغاز شده و انتقال آب به تمامی روستاهای این بخش ضروری است .

شاه حسینی یادآورشد: خط انتقال آب به شهر اشکذر نیز دچار فرسودگی شده که نیاز به تعویض دارد و امید است با تخصیص پول از اعتبارات ملی این مشکل رفع شود .

در این نشست از مدیرعامل واحد تولیدی لیلیان بافت به واسطه کسب عنوان واحد برتر کشوری و نیز همکاری و همیاری در پروژه های فرهنگی و اجتماعی این شهرستان تجلیل شد .

در شهرستان اشکذر نزدیک به 650 واحد صنعتی کوچک و بزرگ مستقر است که بیشترین آلایندگی از سوی صنایع فولاد مستقر در این شهرستان است .