کرباسیان دانش و تجربه مدیریتی لازم برای تصدی وزارت اقتصاد دارد«سعید شیرکوند» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، از کرباسیان به عنوان یکی از مدیران بسیار با تجربه در جمهوری اسلامی ایران یاد کرد که از سال های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی وارد عرصه های مدیریتی در بخش های اقتصادی کشور شده است.
وی افزود: وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی در طی این سال ها توانمندی بسیاری را در عرصه های مختلف بروز داده که در نتیجه آن به عنوان یک مدیر اجرایی شناخته شده است و هر کس درباره وی صحبت می کند، بر جنبه های مدیریتی و اجرایی او تاکید دارد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت اصلاحات ادامه داد: توانمندی اجرایی کرباسیان سبب شده است تا ویژگی های مثبت و توان علمی وی در عرصه های نظری اقتصاد مغفول بماند در حالی که اگر بخواهیم با معیارهای یک شخص مطلع از اقتصاد کشور بسنجیم، کرباسیان امتیازات زیادی دارد.
شیرکوند با اشاره به اینکه کرباسیان تالیف و ترجمه های بسیاری در حوزه های اقتصاد داشته و سال ها در دانشگاه های علامه طباطبایی و صنعتی امیرکبیر تدریس کرده است، افزود: وزیر پیشنهادی اقتصاد مقالات پژوهشی بسیاری دارد که تسلط وی را به مباحث تئوریک و دانش اقتصادی نشان می دهد.
استاد اقتصاد دانشگاه تهران تاکید کرد: آنچه دولت امروز به آن احتیاج دارد، بکارگیری دانش اقتصاد در جنبه های اجرایی و مدیریتی است که آقای کرباسیان این توانمندی را دارد.
شیرکوند ادامه داد: وقتی یک مدیر اجرایی، مسئولیتی بر عهده دارد، به طور طبیعی در بسیاری کمیسیون ها، شوراها و کمیته های علمی و اجرایی حضور می یابد و می تواند دانش بسیاری را نیز به لحاظ تئوری علمی کسب کند.
وی افزود: آقای کرباسیان سال ها عضو شورای پول و اعتبار و شورای عالی بانک ها بودن و در دولت یازدهم نیز معاون وزیر اقتصاد بوده و به تناسب مشاغلی که داشته در شوراهای اقتصادی دولت و در نشست های داخلی و خارجی حضور داشته است.
شیرکوند یادآور شد: کرباسیان سال ها در دو معاون بازرگانی داخلی و خارجی وزارت بازرگانی فعالیت داشته و در مباحث مربوط به عضویت ایران در سازمان جهانی تجارت شرکت کرده است ضمن آنکه در دولت اصلاحات رئیس کل گمرک ایران بود.
وی افزود: سازمان گمرک در دولت های نهم و دهم، آسیب های بسیاری دید اما انتصاب مجدد کرباسیان به این مسئولیت در دولت یازدهم سبب شد تا به سرعت این سازمان ترمیم شود به شکلی که گمرک از جمله دستگاههایی بود که به سرعت به اصلاحات ساختاری دست زد و امور را ساماندهی کرد.
استاد اقتصاد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه کرباسیان تمام شاخص های یک عنصر مطلع و برخوردار از دانش اقتصادی دارد، گفت: تلفیق دانش و تجربه اقتصادی می تواند وزارت امور اقتصادی و دارایی را در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی یاری رساند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی 17 مرداد ماه جاری مسعود کرباسیان را به عنوان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی دولت دوازدهم به مجلس معرفی کرد.
وی اکنون رییس کل گمرک ایران است که توانست گمرک الکترونیک و پنجره واحد تجارت فرامرزی را مستقر کند.
کرباسیان 61 ساله دارای دکترای مدیریت بازرگانی است و در 20 ساله گذشته در وزارتخانه هایی چون اقتصاد، بازرگانی، نفت فعالیت کرده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
اقتصام** 2025**1561** خبرنگار: لیلا جودی **انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
دیدگاهتان را بنویسید