کنگره پژوهشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در قزوین آغاز شدبه گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در آئین آغاز به کار این کنگره گفت: در شرایطی که همه درگیر مسایل اقتصادی یا گرفتار بازی های سیاسی هستند اینکه افرادی با علاقه مندی وقت و عمر خود را صرف تحقیق کنند می تواند نوید بخش آینده ای ارتقا یافته برای جامعه ما باشد.
منوچهر مهرام با اشاره به موقعیت دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: این دانشگاه دارای پنج دانشکده پزشکی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی، دندانپزشکی و حدود سه هزار دانشجو، پنج مرکز تحقیقات بالینی، 277 عضو هیات علمی و 2 شرکت دانش بنیان ثبت شده و چهار مجله است.
مهرام ادامه داد: دانشجویان ما در فرایند برگزاری این کنگره ها نشان داده اند که فعالیت های بزرگی را می توانند بر عهده بگیرند.
دبیر هجدهمین کنگره پژوهشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز در ادامه این مراسم گفت: این کنگره با حمایت های مادی و معنوی کمیته کشوری تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی قزوین پس از 10 ماه تلاش شبانه روزی از امروز به مدت چهار روز در بخش های تخصصی ادامه دارد.
عرفان ترابی به اقدام های جدید در این دوره از کنگره اشاره کرد و افزود: در فرایند برگزاری این کنگره تلاش شده از ابتکارات خود دانشجویان بهره برداری شود.
وی ادامه داد: در این دوره یک هزار و 631مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شد که پس از ارزیابی آن توسط 104داور مکاتبه ای، 948 مقاله پذیرفته شد و پس از داوری نهایی نیز در نهایت 98مقاله به صورت سخنرانی و 305مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد.
دبیر کنگره پژوهشی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در پایان افزود: امیدواریم حاضران در این فضا قدم های بزرگتری در حوزه علم و پژوهش بردارند.
این کنگره 18 شهریور ماه با معرفی آثار برتر پژوهشی به کار خود پایان می دهد.
7388*خبرنگار: پریسا نوروزی*انتشار دهنده:علی شریفیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید