گل ستاره سوریه، ازبکستان را حذف کردبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دیدارهای هفته آخر رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2018 در آسیا روز سه شنبه در دو گروه برگزار شد.
رویترز نوشت، تیم سوریه اولین تیمی بود که در 13 بازی مقدماتی دروازه ایران را باز کرد.
بازی سه شنبه ایران و سوریه در ورزشگاه آزادی تهران با تساوی 2 به 2 به پایان رسید و سوریه با این نتیجه، به مرحله پلی آف راه یافت. در دقیقه 92 و در حالیکه بازیکنان ایران کار را تمام شده می دانستند، «عمر السومه» از اشتباه مدافعان ایران استفاده کرد و به گل تساوی را به ثمر رساند که این گل سرنوشت تیم راه یافته به پلی آف را تغییر داد و موجب حذف ازبکستان شد.
در آخرین هفته از رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2013 آسیا در روز سه شنبه، عربستان با شکست ژاپن و کره جنوبی نیز با تساوی برابر ازبکستان به جام جهانی صعود کردند. تیم های ملی ایران و ژاپن پیشتر صعود خود را قطعی کرده بودند.
ایران با 22 امتیاز، کره جنوبی با 15 امتیاز، سوریه با 13 امتیاز و یک تفاضل گل بیشتر، ازبکستان با 13 امتیاز، چین و قطر به ترتیب با 12 و 7 امتیاز، رتبه های نخست تا ششم گروه اول را در بازی های مقدماتی جام جهانی روسیه به خود اختصاص دادند.
استرالیا و تایلند از گروه دوم نیز سه شنبه به مصاف هم رفتند و تیم فوتبال استرالیا به شکست تیم تایلند به مرحله پلی آف راه یافت. تیم استرالیا ماه آینده (اکتبر/ مهر) در مرحله پلی آف با تیم سوریه بازی خواهد کرد.
آسیا چهار سهمیه مستقیم در جام جهانی دارد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام [email protected] همراه شوید.
ورزشی**1088**1584
مترجم:فقیه*انتشاردهنده:مولویانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید