یک خبرنگار سخنگوی رئیس جمهوری فرانسه شدبه گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «برونو روژه پتی» یک مفسر سیاسی 54 ساله است که از این پس به عنوان سخنگوی مکرون فعالیت خواهد کرد. وی قرار است نیروی تازه ای به راهبرد رسانه ای کاخ الیزه بدهد.
دفتر مکرون در بیانیه ای اعلام کرد که سخنگوی جدید مسئول «انتشار عمومی پیام الیزه با استفاده از ابزارهای تحت اختیارش خصوصا حساب توئیتری رئیس جمهوری» است.
دقایقی بعد، روژه پتی حساب توئیتری اش را که 70 هزار دنبال کننده داشت، حذف کرد. قبل از انتصاب روژه پتی، سه وابسته مطبوعاتی جدید نیز در کاخ الیزه استخدام شدند. این انتصاب ها بخشی از تلاش های مکرون برای بازنگری در راهبرد ارتباطات کاخ الیزه است. مکرون مورد انتقاد است که خبرنگاران را به کنفرانس های مطبوعاتی دعوت کرده اما به پرسش های آنها پاسخی نداده است.
مکرون از ماه می که به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری رسید، سعی کرده است خود را در عرصه بین المللی مطرح کند. از این رو، وی دیدارهایی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا داشت.
اما به دلیل اختلاف با ارتش در مورد بودجه دفاعی و کاهش تسهیلات مسکن با ناکامی هایی در فرانسه مواجه بوده و محبوبیتش کم شده است. طبق نظرسنجی جدیدی که اخیرا انجام شده، محبوبیت مکرون به 40 درصد کاهش یافته است.
شبک**9423**3404**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید