10 راه برای جلوگیری از آلزایمر (2)

آلزایمر یکی از شایع ترین بیماری های موثر بر زندگی بسیاری از مردم جهان است که با افزایش سن به آن مبتلا می گردند. عدم وجود درمان مناسب برای این بیماری، تحمل آن را برای بیماران و بستگان آنها بسیار دشوار نموده است. چه کارهایی باید برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری انجام شود؟ شما می توانید با مطالعه این مقاله بخشی از این کارها را بیاموزید. با ما در قسمت دوم این مطلب همراه باشید.
4. 5 شیوه درست زندگی
این عوامل مربوط به 5 شیوه درست زندگی است. اکثر مردم باید به پیشنهاداتی که برای داشتن یک زندگی سالم تر به آنها ارائه می شود اهمیت دهند و تمام موارد را رعایت کنند. طبق تحقیقات 35 ساله ای که انجام شده، 5 عامل به عنوان نتیجه سال ها کار و آزمایش عنوان گردیده که با انجام 4 یا 5 مورد از این توصیه ها به میزان حدود 60% از زوال شناختی و عقلی افرادی که به این نوع زندگی عادت نموده اند کاسته خواهد شد.
به طور منظم ورزش کنید.
* سیگار نکشید.
* وزن خود را پایین تر نگه دارید.
*  رژیم غذایی سالم داشته باشید.
* مصرف الکل خود را پایین نگه دارید.
* ویتامین مصرف نمایید.
از سنین نسبتا پایین، کمبود ویتامین D با ریسک بالای ابتلا به بیماری آلزایمر در افراد همراه است. با توجه به مطالعاتی که در مورد سطح ویتامین D در افراد انجام شده، شاهد بوده اند که ابتلا به آلزایمر در مواردی که سطح ویتامین D پایین تری داشتند 53٪ نسبت به دیگران، بیشتر بوده است.
5. از قند و شیرینی جات دوری کنید
مطالعات نشان می دهد کسانی که دیابت نوع 2 و مشکل جذب قند دارند، خطر ابتلا به آلزایمر در آنها نسبت به دیگران بالا تر است. با توجه به واکنش های شیمیایی شکر در مغز، گزارش شده است که اثرات منفی بسیاری به ویژه در مناطق مربوط به حافظه دارد. 

دیدگاهتان را بنویسید