16 طرح عمرانی در بندر ماهشهر به بهره برداری رسیدمرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کشور در مراسم افتتاح این طرحها گفت: امروز شاهد به ثمر نشستن 16 پروژه عمرانی با سرمایه گذاری 200میلیارد ریالی صنعت پتروشیمی در حوزه های مختلف شهرستان بندرماهشهر بودیم.
وی اظهار کرد: خوشبختانه صنعت پتروشیمی در شهرستان بندرماهشهر با همکاری مسئولان توانسته گام های بزرگی در راستای عمل به تعهدات اجتماعی خود بردارد.
معاون وزیر نفت افزود: شورای راهبردی شهرستان بندرماهشهر هر ساله با تأمین اعتبار از مجموعه شرکت های پتروشیمی مستقر در این شهرستان با توجه به نیازهای منطقه پروژه هایی را مشخص و اجرا می کند. مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی در ادامه به پروژه های افتتاح شده سفر امروز اشاره کرد و گفت: از میان این پروژه ها سه پروژه استخر سرپوشیده شهدای بندرماهشهر با سرمایه گذاری 42 میلیارد ریال، خوابگاه ورزشکاران بندر امام با سرمایه گذاری 18 میلیارد ریال و جاده ماهشهر-شادگان به صورت مستقل باتأمین اعتبار مستقیم از شرکت صنایع پتروشیمی به عنوان نمادین افتتاح شدند.
شاهدایی اضافه کرد: پروژه جاده ماهشهر-شادگان به طول 28 کیلومتر مستقل از پروژه های شورای راهبردی، بعد از سال ها رکود با تأمین اعتباری بیش از 260 میلیارد ریال افتتاح شد که امیدواریم با همکاری همه جانبه مسوولان شهرستان و مدیران صنایع شاهد تداوم این پروژه های عمرانی برای رفاه بیشتر مردم در این منطقه باشیم.
شهرستان بندر ماهشهر یکی از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب ایران است که بندر امام خمینی (ره) و شهر چمران از دیگر شهرهای آن هستند.
در این شهرستان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی وجود دارد که قطب صنعت پتروشیمی ایران می باشد. منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در سال 1376 در زمینی به میزان 2 هزار و 600 هکتار تاسیس و اینک حدود20 واحد پتروشیمی بزرگ در آن فعال هستند.
6002/9858/6064
خبرنگار: آمنه محتشمی**انتشاردهنده :محسن بهاروندانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید