2هزار مترمربع فضای بهداشتی در مناطق محروم آماده بهره برداری استبه گزارش ایرنا، سید عباس پورهاشم روز سه شنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال وبختیاری اظهار کرد: وزارت بهداشت از سال گذشته گام بلندی در راستای محرومیت زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها آغاز کرده که طی آن ساخت 6هزار و 750مترمربع فضای بهداشتی نظیر خانه های بهداشت روستایی، مراکز سلامت جامع شهری و اورژانس در دستور کار قرار گرفته است.
وی، اعتبار مورد نیاز برای این طرحها را 30هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: 2هزار مترمربع از این فضاها آماده بهره برداری است که پیش بینی می شود تا پایان ماه جاری بهره برداری شود.
رئیس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ادامه داد: 3هزار متر مربع فضا در حوزه بهداشت و درمان نیز تا پایان امسال بهره برداری می شود و مابقی سال آینده بهره برداری خواهد شد.
وی بیان کرد: درقالب این طرح، تفاهم نامه ای بین وزیر بهداشت، استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کشور منعقد شده که به موجب آن 50 درصد از هزینه ساخت این فضاها ازسوی وزارت بهداشت و مابقی از سوی استانداری، خیران و منابع داخلی دانشگاه های علوم پزشکی تامین می شود.
وی بیان کرد: تاکنون 2هزار میلیارد ریال از اعتبار مورد نیاز و 6هزار میلیارد ریال زمین برای ساخت این فضاها از منابع خیری تامین شده است.
پورهاشم ادامه داد: 190 طرح از تعداد طرحهای در دست ساخت در مناطق محروم به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته که 142طرح درحال اجراست.
وی، میزان پیشرفت فیزیکی این طرحها در چهارمحال و بختیاری را 45درصد و مطلوب ارزیابی و اظهار کرد:این استان از نظر پیشرفت فیزیکی پس از استانهای فارس، آذربایجان شرقی و مازندران در رتبه چهارم کشور قرار دارد.
به گزارش ایرنا، مشاور وزیر بهداشت در امور مناطق محروم و روستایی برای بازدید از طرحهای بهداشتی در دست اجرای چهارمحال وبختیاری به شهرکرد سفرکرده است.
خبرنگار:شکوفه سلیمانی **انتشاردهنده:نوشین مطلبی خواه
8125/1352انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید