20 طرح عمرانی با بیش از 151 میلیارد ریال در کردستان به بهره برداری رسیدبه گزارش ایرنا، بهره برداری از این طرح ها روز شنبه در شهرستان های سنندج، قروه، مریوان و سروآباد با حضور حسن رکنی معاون امور تولیدات دام وزارت جهادکشاورزی و عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان و مدیران و مسئولان اجرایی شهرستان ها آغاز شده است.
واحد پرورش قارچ دکمه در سروآباد، خط انتقال، مخزن ذخیره و ایستگاه پمپاژ طرح آبرسانی به شهر مریوان، طرح ایجاد تاسیسات تامین و آبرسانی شهرکانی دینار، طرح آبرسانی به روستای نورآباد از توابع شهرستان سقز از جمله طرح های افتتاح شده در سومین روز از هفته دولت در استان کردستان است.
امروز همچنین از 15 طرح در بخش کشاورزی این استان نیز بهره برداری شد که طرح سیستم آبیاری کم فشار، چهار طرح آبیاری قطره ای، هفت طرح آبیاری تحت فشار، یک طرح تولید و بسته بندی ادویه جات و 2 کارگاه تولید خیارشور و چند طرح خدماتی و عمران روستایی از محل مشارکت مردمی و اعتبارات دهیاری ها در شهرستان سقز را شامل می شود.
برای اجرای این طرح ها در استان کردستان حدود 151 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار از محل های اعتبارات ملی و استانی، تملک دارایی های سرمایه ایی و منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب شهری، تسهیلات اعطا شده دولت به واحدهای صنعتی و خدماتی و اعتبارات یارانه ای دولت در حوزه کشاورزی هزینه شده است.
در هفته دولت امسال (دوم تا هشتم شهریور) در مجموع 681 پروژه با 2 هزار و 200 میلیارد ریال در این استان به بهره برداری می رسد.
همچنین در این هفته عملیات اجرایی طرح های زیادی در مجموع با 2 هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار شروع می شود.
خبرنگار: حسن حسین زاده ** انتشار دهنده: امید بهمنی
3034/6108انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید