21 هزار شغل امسال در چهارمحال و بختیاری ایجاد می شودبه گزارش ایرنا، سیدعباس جزایری روز شنبه در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری این استان افزود: از ابتدای امسال تاکنون از میزان تعهد دستگاه های اجرایی استان، 6 هزار و 700 شغل ایجاد شده که تحقق 38 درصدی را نشان می دهد.
وی به اختصاص 225 میلیارد ریال اعتبار به بخش مشاغل خانگی استان اشاره کرد و گفت: افراد متقاضی در 307 ردیف شغلی شامل قالی بافی، صنایع دستی، فعالیت های تبلیغاتی، تولید کتاب، گردشگری، مرغ بومی، تولید مواد غذایی و سایر فعالیت های خانگی می توانند به طور مستقل و یا از طریق پشتیبان از این تسهیلات بهره مند شوند.
جزایری خاطر نشان کرد: در سال گذشته سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی، 30 میلیارد ریال بود که از طریق بانک ملت به متقاضیان پرداخت شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با تاکید بر همکاری و هماهنگی دستگاه ها و بانکهای عامل در تحقق میزان تعهد اشتغال استان در سال جاری اظهار کرد: با تسهیل شرایط اعطای تسهیلات به متقاضیان می توان در جذب اعتبارات و ایجاد مشاغل بیشتر به ویژه در حوزه مشاغل خانگی گام های بهتری برداشت.
قاسم سلیمانی دشتکی افزود: برای پرداخت تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی الزامی به وجود پیشتیبان نیست و دستگاه ها در مواردی که تشخیص بدهند می توانند افراد به طور مستقل و انفرادی به بانک های عامل معرفی کنند.
به گزارش ایرنا، در این نشست گزارشی در خصوص وضعیت اشتغال استان در حوزه تعاون در سال 95 و گزارشی از طح کاج( کارانه اشتغال جوانان) ارائه شد.
همچنین در این نشست 75 طرح اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات مصوب شد.
بیکاری مهمترین چالش برای چهارمحال و بختیاری با 900هزار نفر جمعیت است.
خبرنگار: خاطره حسین زاده** انتشار دهنده: محمود رئیسی
7363/2097انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید