267 میلیارد ریال طرح عمرانی، صنعتی و گردشگری در منطقه آزاد قشم افتتاح شدحمیدرضا مومنی سه شنبه در آیین افتتاح این طرح ها تشریح کرد: طرح جاده روستایی اصلی و راه های دسترسی 13 روستای غرب جزیره با صرف 74 هزار تن آسفالت و 137 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
وی افزود: توسعه راه ها به عنوان مهمترین نیاز فعالیت های صنعتی و اقتصادی قشم است که در سفر رییس جمهوری به جزیره در سال 1394 نیز مورد تاکید قرار گرفت؛ از این رو سیاست های این سازمان در 2 سال گذشته بر اساس خدمت به همه نقاط طراحی، برنامه ریزی و اجرایی شده و امید می رود در کنار توسعه راه ها با رعایت قانون شاهد کاهش تصادف ها باشیم.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم بیان کرد: این جزیره به منطقه ای ویژه در صنعت گردشگری است که باید از همه ظرفیت های خدادادی طبیعی و تاریخی آن بهره برداری کرد و در این راستا طرح آبکناری جزایر ناز در ساحل جنوبی جهت ارتقای سطح ایمنی گردشگران با اعتبار 25 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
او اضافه کرد: با اجرای این طرح در محدوده جزایر ناز گردشگران می توانند با برخورداری از امکاناتی مانند پیاده رو، پارکینگ، نماز خانه، سرویس بهداشتی، روشنایی و سایبان از چشم انداز بکر و ورزش های دریایی و هوایی استفاده کنند.
مومنی در ادامه از راه اندازی 2 شرکت تولید عطر و ادکلن با سرمایه گذاری 75 میلیارد ریالی خبر داد و عنوان کرد: شرکت گلبرگ قشم به مساحت یک هزار و 200 مترمربع با سرمایه گذاری 45 میلیارد ریالی بخش خصوصی و ظرفیت اشتغال 15 تن به طور مستقیم فعالیت خود را آغاز کرد.
وی افزود: مواد اولیه محصولات تولیدی این شرکت با ظرفیت 300 هزار عدد در سال در ابتدا از کشور فرانسه تامین می شود و عطر و ادکلن های تولیدی ابتدا به نقاط مختلف کشور و در ادامه به سایر کشورها از جمله حاشیه خلیج فارس صادر خواهد شد.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم با اشاره اقدام این سازمان جهت کاهش هزینه های ورود مواد اولیه، سرعت بخشی به تخلیه و بارگیری کالا گفت: شرکت عطر آریا ترنم پیشرو قشم نیز به مساحت 590 متر مربع با سرمایه گذاری 30 میلیارد و 280 میلیون ریالی بخش خصوصی و ظرفیت ایجاد 12 شغل مستقیم راه اندازی شد.
او اضافه کرد: 50 درصد محصولات عطر و ادکلن این واحد تولیدی به نقاط مختلف کشور صادر می شود، 20 درصد محصولات تولیدی این شرکت با ظرفیت سالانه 200 هزار عدد مواد اولیه فرانسوی در مرحله نخست فعالیت برای مصرف مردم جزیره در نظر گرفته شده و 30 درصد باقی مانده نیز به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.
مومنی همچنین از آغاز فعالیت واحد راوک قشم با سرمایه گذاری 30 میلیارد ریال خبر داد و گفت: این شرکت در زمینی به مساحت 2 هزار و 500 متر مربع با ظرفیت ایجاد 32 فرصت شغلی مستقیم روزانه 15 تن نان (چپاتی و لبنانی) و پنج تن کلوچه برای توزیع در استان هرمزگان فعال شده و با حمایت سازمان منطقه آزاد در بازاریابی، برنامه ریزی صادرات محصولات نان این شرکت به کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عمان و امارات آغاز شده است.
انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
8123انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید