7200 خانوار روستایی آذربایجان غربی از نعمت گاز بهره مند شدندبه گزارش ایرنا، استاندار آذربایجان غربی شامگاه سه شنبه در آئین افتتاح این طرح های گازرسانی در روستای حیدرلوی سفلی ارومیه، گفت: اجرای طرح های گازرسانی به روستاهای این استان در دولت تدبیر و امید مورد توجه جدی دولت قرار گرفته است.
به گفته قربانعلی سعادت در سایه این توجه، برخورداری ساکنان روستاهای این استان از نعمت گاز تا سال آینده به 70 درصد می رسد.
وی ادامه داد: آذربایجان غربی از سال 1370 به شبکه گازرسانی متصل شده ولی با وجود منابع مالی سرشار در برخی از دولت های گذشته، گازرسانی به مناطق روستایی این استان کمتر مورد توجه قرار گرفته است .
وی اضافه کرد: با وجود این عقب ماندگی های طولانی مدت، تلاش دولت یازدهم برای گازرسانی به مناطق روستایی آذربایجان غربی هنوز مفید واقع نشده و تعداد روستاهای بهره مند از نعمت گاز در این استان با میانگین کشوری/70 درصد/ فاصله دارد.
وی اظهار کرد: استفاده از گاز در مناطق مختلف علاوه بر حفاظت از محیط زیست می تواند زمینه ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق را به همراه داشته باشد و به همین علت دولت از این امر با همه توان حمایت می کند.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی نیز گفت: با بهره برداری از این طرح ها تعداد روستاهایی که از نعمت گاز طبیعی برخوردار است به 669 روستا رسید و میزان پوشش گاز در روستاهای استان از 48 درصد به 51 درصد افزایش یافت.
علیرضا شیخی افزود: امروز عملیات اجرایی گازرسانی به 92 روستا با هشت هزار و 872 خانوار در شهرستان های مختلف این استان نیز با 850 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.
وی بیان کرد: با اجرای طرح های جدید و اتمام طرح های در دست اجرا تا پایان سال آینده، پوشش گاز طبیعی در آذربایجان غربی به 72 درصد می رسد.
وی ادامه داد: هزینه گازرسانی به 450 روستای استان به علت صعب العبور بودن برخی از روستاها به طور متوسط به 60 میلیون ریال برای هر خانوار رسیده که رقم بالایی است.
به گزارش ایرنا، همزمان با هفته دولت امسال 375 طرح عمرانی و اقتصادی شامل 317 طرح عمرانی و 58 طرح اقتصادی در آذربایجان غربی به بهره برداری رسیده و 57 طرح دیگر کلنگ زنی شده است.
8137/3072
** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید