85 نفر در آب های ساحلی شمال کشور غرق شده اندبه گزارش خبرنگار ایرنا، بهروز اسفندیاری عصر چهارشنبه در جلسه هیات های نجات غریق استان های گیلان و مازندران که در اداره ورزش و جوانان آستارا برگزار شد، افزود: 534 عضو هیات نجات غریق در 133 طرح سالمسازی استان های مازندران، گیلان و گلستان مستقر هستند.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه بیشتر غرق شدگان در 596 منطقه خطر آفرین نوار ساحلی شمال کشور جان خود را از دست داده اند، اضافه کرد: در پنج ماه نخست امسال، 52 نفر در نوار ساحلی استان مازندران و 33 نفر در گیلان غرق شده اند و خوشبختانه در این مدت در استان گلستان، کسی غرق نشده است.
اسفندیاری با اشاره به اینکه ساماندهی طرح های سالمسازی و پرداخت بموقع حقوق اعضای هیات های نجات غریق باید در دستور کار دستگاه های متولی باشد، اظهار کرد: سال گذشته 41 میلیون نفر از استان های شمال کشور دیدن کرده اند که 85 درصد از این جمعیت در ساحل ها حضور یافته بودند و باید از این ظرفیت به درستی استفاده شود.
وی ادامه داد: بودجه هایی که به ساحل ها اختصاص می یابد، باید در ساماندهی بیش از پیش طرح های سالمسازی و شناگاه ها هزینه شود.
اسفندیاریدر بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به اعزام تیم شنای ایران در 26 شهریورماه جاری به مسابقات آسیایی شنای داخل سالن در ترکمنستان تصریح کرد: شش نفر از عوامل اجرایی این مسابقات، عضو فدراسیون نجات غریق ایران هستند.
وی خاطرنشان کرد: فدراسیون نجات غریق کشورمان، آمادگی برگزاری مسابقات نجات غریق با شرکت کشورهای آسیای میانه را در آستارا دارد.
طول نوار ساحلی کشور حدود پنج هزار و 800 کیلومتر است که 890 کیلومتر آن مربوط به استان های گیلان، مازندران و گلستان است.
گیلان از چابکسر در شرق تا آستارا در غرب استان، 280 کیلومتر نوار ساحلی دارد. شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت به عنوان یکی از 20 شهر گردشگرپذیر کشور در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و در 18 و نیم کیلومتر نوار ساحلی آن، سه شناگاه در طرح سالمسازی دریا ایجاد شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: امیرحسین کبیری
7105 / 7124 / 2007انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید